Close
Plazmová atmosférická tryska

Plazmová atmosférická tryska umožňuje povrchovou úpravu materiálů před následnými operacemi jako např. lepení, potisk, lakování, barvení. Plazma způsobuje změnu povrchových vlastností materiálu pomocí aktivních částic (ionty, excitované atomy, radikály), které vznikají při průchodu plynu plazmovým výbojem. Na povrchu materiálu dochází k reakci a navazování nových funkčních skupin (zejména hydroxylových). Mění se povrchová energie materiálu (zvýšení) a materiál se stává hydrofilním. Díky tomu dochází ke zlepšení smáčivosti/adheze povrchu a proto jsou následné úpravy aplikovány velmi snadno, mají lepší přilnavost a celkově se tedy zvyšuje kvalita finální úpravy.

Zařízení slouží pro generování plazmatu za atmosférického tlaku.

Úprava PP povrchu atmosférickou tryskou

Zvýšení povrchové energie v oblasti aktivace tryskou (> 38mN/m)

  • FFtechnologie předúpravy materiálu šetrná k životnímu prostředí
  • určeno pro zařazení přímo do stávajících výrobních linek jako krok předúpravy

Využití v oblasti výroby plastových výlisků pro medicínské účely, automotive, strojírenský průmysl; výzkumné a vývojové instituce, technologické parky, centra inovace apod.

 Produktový list ke stažení

V případě zájmu nás prosím kontaktujte a zašlete nám Vaše konkrétní požadavky a technologické parametry. Rádi zodpovíme Vaše dotazy v co nejkratším termínu a nabídneme řešení na míru.

KONTAKTUJTE NÁS
Plazmová atmosférická tryska a kooperativní UR robot.

Spojení inovativní technologie povrchové úpravy a robotického ramene s rozsahem pohybů lidského ramene přináší velmi flexibilní a efektivní řešení úpravy povrchu tvarově složitých výrobků.

Více informací o UR robotických systémech najdete zde:

Video: Aktivace tvarově složitých dílů

Video: Aktivace povrchu lahve