Close
LA 400 - Laboratorní zařízení pro plazmové povrchové úpravy

Zařízení slouží pro generování plazmatu ve vakuu. Plazma je generováno pomocí mikrovlnného zdroje. Umožňuje zpracování různých typů substrátu – práškové materiály, textilie (roll-to-roll) systém, drobné součásti.

Součásti zařízení:

  • komora s obsahem 64 l
  • 3-4 MFC 100/200 sccm
  • míchačka práškových a granulovaných materiálů s regulovatelnými otáčkami 6-212 min-1 o objemu 2,5 l (ukázkový případ 250-350 g PE prášku o zrnitosti 350µm)
  • roll-to-roll systém pro modifikaci folií a textilních materiálů (rychlost posuvu 0-20 mm/min) o maximální šířce 130 mm, doporučená šířka je do 105 mm, délka návinu je závislá na tloušťce materiálu, maximální výška návinu je 215 mm při minimální průměru nosné cívky 25 mm (ukázkový příklad textilní pás o tloušťce 3 mm, délka návinu 10 m)
  • rotační disk o průměru 200 mm pro homogenní úpravu hotových výrobků s regulovatelnými otáčkami 6-212min-1
  • ovládání dotykovým barevným displejem v manuálním módu

 Technický list ke stažení

Aplikace – hydrofilizace práškových materiálů – aditiva do barev – vosky, textury – várazné zlepšení disperze materiálu, eliminace tvorby shluků, prášky pro rotomolding, zachování efektu i po sintrování – předúprava před pěněním, lepením potiskem, velikosti zpracovávaných částic 8-800 mikrometrů.

Disperze PE prášku před úpravou

Disperze PE prášku po úpravě

Aplikace – před úpravou povrchu plastových dílů (hydrofilizace / zvýšení adheze) před následnou úpravou – aktivace povrchu před potiskem, lepením, lakováním, event. čištění povrchu od mastnot, prachu apod

Povrchové napětí materiálu PEEK před úpravou ( < 36 mN/m)

Povrchové napětí materiálu PEEK po plazmové povrchové úpravě ( > 44 mN/m)

  • zařízení je určeno pro testovací a vývojové procesy v dávkovém systému např. pro výzkumné instituce, univerzity, malosériové výroby, laboratoře
  • využití v oblasti automobilového, strojírenského, chemického průmyslu; v oblasti výroby pro medicínské účely, apod.